Fleur jest super!

Lubię lalki. Zbieram lalki. Co zapoczątkowało moją kolekcję? Tęsknota za niespełnionym marzeniem z dzieciństwa- lalką Fleur.
Dlaczego Fleur? Ponieważ jest śliczna i miała ja moja przyjaciółka. Ależ ja miałam ochotę na tę lalkę! Nawet nie jestem w stanie oddać tego słowami.
Mogę za to pokazać Wam jedną z moich Fleurek.


Żeby wylicytować tę Lalkę wstałam o 4.10 rano. Szaleństwo? Tak, ale nie żałuję. :-) Jest warta każdej minuty snu, którą straciłam.


Marzy mi się taki sklep, w którym byłoby możliwe zakupienie takich lalek stacjonarnie. Wchodzę, wybieram, kupuję. Ach ... fantastyczna wizja. :-)


Zastanawiam się do kogo należała ta lalka. Jest w świetnej formie jak na używaną lalkę z połowy lat 80-tych. Może należała do kolekcjonera? Na pewno była kochana i zadbana. Jestem wdzięczna temu tajemniczemu poprzedniemu właścicielowi za taki skarb. :-)


Kocham moje Fleurki i wkrótce pokażę Wam moje inne lalki tego typu :-)
Pozdrawiam serdecznie!

Komentarze

 1. Wstyd mi, że nigdy takiej lalki na oczy nie widziałam na żywo! Ale i cieszę się, że mogę u Ciebie i innych kolekcjonerów oglądać i dowiadywać się nieco o tych pięknościach! Twoja Fleur jest przepiękna, a fakt, że nie jest blondynką, jeszcze wzmaga me zachwyty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś nabyła Swoją pierwszą Fleur :-) A ja pochwalę się, że wpadła mi do kolekcji druga Moxie- tym razem brunetka. :-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie trochę stało, ale już MAM! Dzięki!

   Usuń
 3. Oczy i minka podobne do Sindy, czy to jakaś daleka rodzina?:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, kiedyś oskarżano firmę Otto Simon, że to klon Sindy, ale moim zdaniem to zupełnie inne lalki :-) Sama nie wiem, która ładniejsza :-) Moim marzeniem z dzieciństwa była ruda Grand Gala i jeszcze takiej nie mam :-) Taka karma :-)

   Usuń
  2. To moim zdaniem - kompletnego laika w temacie, jakieś podobieństwo jednak jest:) Tylko Fleur wydaje się być jakby doroślejsza:)

   Usuń
  3. One pochodzą z tego samego okresu (co podobne do nich lalki Sindy), plus prawdą jest, że firma Otto Simon chciała wykupić licencję na produkcję Sindy. Pedigree początkowo zgodzili się, ale potem cofnęli zgodę i Holendrzy postanowili, że w takim razie wypuszczą swoją własną lalkę i tak powstała Fleur. :-) Dla mnie to lepsza sytuacja, mamy dzięki temu lalki trochę zbliżone wyglądem, ale jednak inne :-)

   Usuń
  4. Dzięki za ciekawe informacje:)
   P.S. dostałaś mojego maila?:)

   Usuń
 4. Śliczna jest :) na dodatek brunetka <3 onechyba były rzadziej spotykane od blondynek prawda? Czy może tylko mi się tak wydaje?
  Pozdrawiam serdecznie i gratuluję! I podziwiam za determinacje wstania o 4 rano!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem warto :-) nie powiem, potem w pracy czułam się nieco dziwnie, jak po imprezie, ale kupiłam wtedy takie Fleur i Sindy( z pierwszej serii)!!! Mogłabym tak wstawać co noc, żeby tylko mieć dostęp do takich lalek w dobrej cenie :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. pysiałek słodki - a włosy - fantastyczny stan!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż się wierzyć nie chce, ale ona jest naprawdę jak nowa :-)

   Usuń
 6. Jest naprawdę przepiękna :) Życzę Ci ( i sobie też) trafić na karton z takimi lalkami .... :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooooo poproszę, wezmę nawet 2 ;-)) Jeden dla mnie, a drugi dla Ciebie :-)

   Usuń
 7. Piękna jest - szalenie zazdroszczę:) Cały czas jest na mojej życzeniowej liście:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce takie lalki są, niestety, trudne do zdobycia. Ale, na szczęście, jest ebay :-) Tam przy odrobinie szczęścia można coś znaleźć. Czasem w rewelacyjnym stanie. :-)

   Usuń
 8. Piękna ! Ja bardziej lubię Sindy od P, ale Fleurką tez nie pogardzę :) z takiego "chcę mieć choć jedną" zrobiło mi się ich siedem :)
  Kiedyś muszę wypuścić z witryny i obfocić moje dziewczynki :)
  Warto było wstać wcześnie i zdobyć takie trofeum! Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie pokaż swoje Fleurki :-) Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

4 razy Blythe!

Zgiń, przepadnij maro czyli Lagoona Glue!